| Specification | Value |
|---|---|
| Material | Billet Aluminum |
| Model | Buffalo |
| Type | Handlebar |
| Base Color | Black |
| Diameter - Thread Size | 1/2-13 |
| Pullback | 0" |
| Clamping Diameter | 1" |
| Style | Straight |
| Finish | Gloss |
| Units | Set |
| Riding Style | Street |
| Rise | 12" |
| Color/Finish | Black / Gloss |
| Features | Includes Clamp |
| Product Name | Riser |
- Sold as a kit of two risers, one-piece top clamp and all necessary hardware
- Tapped for 1/2"-13 bolts
- Made in the USA
- Supplier:
- Parts Unlimited
- MAP:
- Yes
- Color:
- Black