| Specification | Value |
|---|---|
| Style | Deuce |
| Units | Kit |
| Filament/Function | Dual |
| Housing/Stem Color | Black / Gloss |
| Mounting Style | Stud Mount |
| Bulb Type | LED |
| Lens Color | Smoke / Clear |
| Number of Bulbs | 13 |
| Product Name | Turn Signal Assembly |
| Volts | 12 V |
| LED/Light Color | Red |
| Riding Style | Street |
| Overall Diameter | 1-3/8" |
| Length | 2-3/8" |
| Model | Mini Deuce |
| Shape | Bullet |
- Bullet-style lights with Deuce-style lens
- Each light has 13 LEDs
- Light housing measures 2-3/8" L overall
- Lens diameter is 1-3/8"
- Install using 5/16"-24 hollow stud mount
- Not DOT Compliant
- Supplier:
- Parts Unlimited
- MAP:
- Yes
- Color:
- Black