| Specification | Value |
|---|---|
| Material | Aluminum |
| Mounting Position | Left / Right |
| Color/Finish | Silver / Polished / Chrome |
| Mirror Head Shape | Diamond |
| Mounting Style | Screw-In |
| Mirror Style | Lance |
| Mirror Head Height | 1-7/8" |
| Product Name | Mirror |
| Riding Style | Street |
| Type | Side View |
| Mirror Head Width | 5-1/8" |
| Stem Length | 6" |
| Units | Each |
| Mounting Location | Handlebar |
| Stem Style | Curved |
- Mounting hardware included
- Die-cast construction
- MAP:
- Yes
- Color:
- Silver