| Specification | Value |
|---|---|
| Type | Side View |
| Mirror Style | Flame |
| Riding Style | Street |
| Mirror Head Height | 2-1/2" |
| Mirror Head Width | 5-1/4" |
| Mounting Position | Right / Left |
| Stem Length | 6" |
| Color/Finish | Black / Powder-Coated |
| Mirror Head Shape | Teardrop |
| Mounting Location | Handlebar |
| Material | Aluminum |
| Stem Style | Flame |
| Product Name | Mirror |
| Units | Pair |
- Cool teardrop head with 3-D surface flames
- Die-cast aluminum construction
- Mounting hardware included
- MAP:
- Yes
- Color:
- Black