| Specification | Value |
|---|---|
| Material | Aluminum |
| Mirror Head Width | 5-1/2" |
| Stem Length | 4-1/2" / 3-1/2" |
| Color/Finish | Chrome / Silver |
| Mounting Position | Right / Left |
| Mounting Style | Screw-In |
| Mirror Head Height | 2" |
| Product Name | Mirror |
| Riding Style | Street |
| Mounting Location | Handlebar |
| Type | Side View |
| Mirror Head Shape | Teardrop |
| Units | Pair |
- Features radius stem style with short stem measuring 3-1/2" and long stem measuring 4-1/2"
- Aluminum die-cast construction, polished and chrome-plated
- Includes mounting hardware
- Requires mirror adapter.
- Supplier:
- Parts Unlimited
- MAP:
- Yes
- Color:
- Chrome