| Specification | Value |
|---|---|
| Material | Vinyl |
| Product Name | Seat |
| Type | 2-Up Seat |
| Riding Style | Street |
| Decoration | Double Diamond |
| Base Color | Black |
| Overall Seat Length | 29" |
| Driver Seat Width | 12-1/2" |
| Fill Material | Polyurethane Foam |
| Rear Seat Length | 11-1/2" |
| Model | Predator III |
| Color/Finish | Black |
| Driver Seat Length | 11-3/4" |
| Rear Seat Width | 6-3/4" |
| Units | Each |
- Automotive-grade vinyl cover
- Molded polyurethane foam for maximum comfort and styling
- 3/16" ABS thermoformed seat base for a perfect fit with a carpeted bottom and rubber bumpers to protect paint
- Fits with most sissy bars
- Made in the USA
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2016-2022 | Indian | Scout Sixty ABS |
| 2015-2022 | Indian | Scout |
| 2016-2022 | Indian | Scout ABS |
| 2016-2022 | Indian | Scout Sixty |
- Supplier:
- Parts Unlimited
- MAP:
- Yes
- Color:
- Black