| Specification | Value |
|---|---|
| Material | Leather / Vinyl |
| Model | Wide |
| Decoration | Smooth |
| Fill Material | Polyurethane Foam |
| Overall Seat Length | 10-3/4" |
| Rear Seat Length | 10-3/4" |
| Rear Seat Width | 9" |
| Base Color | Black |
| Units | Each |
| Product Name | Pillion Pad |
| Riding Style | Street |
| Type | Passenger |
- Molded polyurethane foam interior for maximum comfort
- Lower profile and improved fit
- Made in the USA
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2001-2003 | Harley-Davidson | FLSTSI Heritage Springer |
| 2000-2003 | Harley-Davidson | FLSTS Heritage Springer |
| 2000-2006 | Harley-Davidson | FLSTF Fat Boy |
| 2001-2006 | Harley-Davidson | FLSTFI Fat Boy |
| 2000-2005 | Harley-Davidson | FXST Softail Standard |
| 2001-2005 | Harley-Davidson | FXSTI Softail Standard |
| 2001-2005 | Harley-Davidson | FXSTSI Springer Softail |
| 2001-2005 | Harley-Davidson | FXSTBI Night Train |
| 2000-2005 | Harley-Davidson | FXSTS Springer Softail |
| 2000-2005 | Harley-Davidson | FXSTB Night Train |
| 2006 | Harley-Davidson | FLST Heritage Softail |
| 2005 | Harley-Davidson | 15th Anniversary Fat Boy FLSTF |
| 2006 | Harley-Davidson | FLSTI Heritage Softail |
- Supplier:
- Parts Unlimited
- MAP:
- Yes
- Color:
- Black