| Specification | Value |
|---|---|
| Driver Seat Length | 10" |
| Riding Style | Street |
| Type | Small / Spring Solo Seat |
| Decoration | White Stitching |
| Model | Low-Profile |
| Overall Seat Length | 13" |
| Thickness | 12,7 mm (1/2") / 1/2" / 12.7 mm |
| Base Color | Black |
| Fill Material | Closed Cell Foam |
| Driver Seat Width | 10" |
| Cover Material | Leather |
| Product Name | Seat |
| Units | Each |
- Constructed of 1/2" closed cell foam
- Low-profile for that Bobber look
- MAP:
- Yes
- Color:
- Black