| Specification | Value |
|---|---|
| Base Color | Black |
| Cover Material | Vinyl |
| Product Name | Seat |
| Thickness | 44 mm (1-3/4") / 1-3/4" / 44 mm |
| Units | Each |
| Driver Seat Width | 10" |
| Overall Seat Length | 13" |
| Riding Style | Street |
| Decoration | Smooth |
| Fill Material | Polyurethane Foam |
| Driver Seat Length | 10" |
| Type | Small / Spring Solo Seat |
| Model | Classic |
- Constructed of high-density polyurethane molded foam
- MAP:
- Yes
- Color:
- Black