| Specification | Value |
|---|---|
| Base Color | Black |
| Style | Short / Tombstone |
| Thickness | 2" |
| Color/Finish | Black / Silver |
| Decoration | Double Diamond |
| Product Name | Backrest Pad |
| Units | Each |
| Features | Mounting Hardware Included |
| Riding Style | Street |
| Height | 7" |
| Width | 5-1/2" |
- Fits 9/16 x 2" thick Drag Specialties sissy bars and most Harley-Davidson sissy bars with a 4" wide ID
- Each pad comes with two black powdercoated 12-gauge brackets and four 1/4" x 20 screws
- Includes all mounting hardware
- Made in the USA
- MAP:
- Yes
- Color:
- Black