| Specification | Value |
|---|---|
| Material | Nylon |
| Type | Tie-Down Strap |
| Product Name | Extension |
| Units | Pair |
| Width | 1-1/2" |
| Color/Finish | Black |
| End Type | Loop |
| Length | 18" / 45.5 cm |
| Load Capacity | 6000 lb |
| Riding Style | Street |
- Perfect for bars or secure areas too thick for hooks
- Won't scratch paint or chrome
- Made in the U.S.A.
- Supplier:
- Parts Unlimited
- Color:
- Black