| Specification | Value |
|---|---|
| Color/Finish | Unfinished |
| Riding Style | Street |
| Straight Line Length | 29-3/4" |
| Fender Width | 6" |
| Contour Length | 41" |
| Mounting Position | Rear |
| Product Name | Fender |
| Style | Flat |
| Finish | Unfinished |
| Height | 12.00" |
| Material | Steel |
| Model | Bob'd |
| Units | Each |
- 16-gauge, deep-drawn steel
- Fender is 41" L x 1-1/4" D
- Fender bracket not included
- Raw steel finish
- Supplier:
- Parts Unlimited
- MAP:
- Yes