| Specification | Value |
|---|---|
| Bulb Type | Incandescent |
| Mounting Style | Bolt-On |
| Lens Color | Smoke / Clear |
| Mounting Position | Front |
| Volts | 12 V |
| Filament/Function | Dual |
| For Make | Universal |
| LED/Light Color | Amber |
| Lens Diameter | 2-3/8" |
| Product Name | Turn Signal |
| Housing/Stem Color | Chrome |
| Units | Each |
| Overall Diameter | 2-3/8" |
| Riding Style | Street |
| Shape | Bullet |
| Fits Bulb Socket | 1157 |
| Number of Bulbs | 1 |
- Die-cast, chrome-plated with 2-3/8" diameter lenses
- Signals come with clear and smoke lenses
- Mounts with solid 5/16" bolt and separate wire exit
- MAP:
- Yes
- Color:
- Amber