| Specification | Value |
|---|---|
| Outside Diameter | 1-1/2" / 38,1 mm (1-1/2") / 38.1 mm |
| Color/Finish | Chrome |
| Units | Each |
| Axle Diameter | 25,4 mm (1") / 1" / 25.4 mm |
| Length | 22.7 mm / 0.893" |
| Riding Style | Street |
| Base Color | Silver |
| Compatibility | OEM Compatible |
| Material | Steel |
| Finish | Chrome |
| Mounting Position | Front Right |
| Product Name | Wheel Spacer |
- Polished and chrome-plated
- OEM replacements
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2007-2010 | Harley-Davidson | FXSTC Softail Custom |
| 2008-2011 | Harley-Davidson | FXCWC Rocker C |
| 2007 | Harley-Davidson | FXST Softail Standard |
| 2013-2017 | Harley-Davidson | FXSB Breakout |
| 2011-2013 | Harley-Davidson | FXS Blackline |
| 2007-2009 | Harley-Davidson | FXSTB Night Train |
| 2008-2009 | Harley-Davidson | FXCW Rocker |
- Color:
- Silver