| Specification | Value |
|---|---|
| Mounting Position | Front Right |
| Product Name | Wheel Spacer |
| Axle Diameter | 25,4 mm (1") / 1" / 25.4 mm |
| Length | 0.317" / 8.1 mm |
| Riding Style | Street |
| Color/Finish | Chrome |
| Material | Steel |
| Outside Diameter | 37,34 mm (1,47") / 37.34 mm / 1.47" |
| Finish | Chrome |
| Units | Each |
| Base Color | Silver |
| Compatibility | OEM Compatible |
- Polished and chrome-plated
- OEM replacements
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2013-2016 | Harley-Davidson | XL1200V Seventy-Two |
| 2008-2011 | Harley-Davidson | XL1200L Sportster 1200 Low |
| 2008 | Harley-Davidson | XL1200R Sportster 1200 Roadster |
| 2011-2022 | Harley-Davidson | XL883N Iron 883 |
| 2008-2010 | Harley-Davidson | XL883L Sportster 883 Low |
| 2015-2017 | Harley-Davidson | XG500 Street 500 |
| 2015-2017 | Harley-Davidson | XG750 Street 750 |
| 2011-2012 | Harley-Davidson | XL1200N Sportster 1200 Nightster |
| 2021 | Harley-Davidson | XL1200NS Iron 1200 |
- Supplier:
- Parts Unlimited
- Color:
- Silver