| Specification | Value |
|---|---|
| Finish | Chrome |
| Length | 16.31 mm / 16,31 mm (0,642") / 0.642" |
| Color/Finish | Chrome / Silver |
| Inside Diameter | 25.10 mm / 25,10 mm (0,988") / 0.988" |
| Base Color | Silver |
| Mounting Position | Rear Right |
| Outside Diameter | 37,54 mm (1,478") / 1.478" / 37.54 mm |
| Units | Each |
| Product Name | Wheel Spacer |
| Riding Style | Street |
- OEM replacement
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2025 | Harley-Davidson | FXLRST Low Rider ST 117 |
| 2025 | Harley-Davidson | FXBR Breakout 117 |
| 2025 | Harley-Davidson | FXLRS Low Rider S 117 |
- Color:
- Silver