| Specification | Value |
|---|---|
| Length | 17" |
| Units | Each |
| Color/Finish | Black |
| Load Capacity | 1400 lb |
| Style | Heavy-Duty |
| Type | Adjustable |
| Height | 14-1/2" |
| Product Name | PWC Stand |
| Riding Style | Watercraft |
| Width | 23" |
- Can be adjusted in for stand-up watercraft (17" center-to-center of one bunk to the other), or adjusted out to 23" wide for runabout models
- Watercraft stand measures 14-1/2" tall, floor-to-center of carpeted bunk
- Made in the USA
- Extension kit, replacement wheels and carpeted bunk sold separately.
- Supplier:
- Parts Unlimited
- Color:
- Black