| Specification | Value |
|---|---|
| Length | 1.11" / 28,10 mm (1,11") / 28.10 mm |
| Type | Carburetor |
| Riding Style | Street / Off-Road / UTV / ATV |
| Jet Size | 45 |
| Model | Mikuni VM28/486 |
| Units | 4 Pack |
| Width | 5.00 mm / 5,00 mm (0,20") / 0.20" |
| Jet Tip Diameter | 2.00 mm |
| Thread Diameter | 4.00 mm |
| Material | Brass |
| Product Name | Pilot Jet |
- Brass carburetor jets are high-precision and flow-calibrated for extremely accurate fuel flow rate
- Fit all RS, HS and HSR carburetors
- Supplier:
- Parts Unlimited