| Specification | Value |
|---|---|
| Head Type | Hex Head |
| Thread Length | 5.00 mm |
| Type | Main |
| Riding Style | Adventure Touring / Dual-Sport / Street / UTV / Off-Road / Snow / ATV |
| Head Diameter | 6.00 mm |
| Color/Finish | Gold |
| Length | 0.45" / 11.50 mm / 11,50 mm (0,45") |
| Material | Brass |
| Head Length | 6.50 mm |
| Model | A-Bax Precision |
| Base Color | Gold |
| Jet Size | 620 |
| Units | 4 Pack |
| Product Name | Jet |
- Brass carburetor jets are high-precision and flow-calibrated for extremely accurate fuel flow rate
- Sold to dealer as 4-pack; sold to customer as each
- High-quality replacements; NOT original Mikuni jets
- Supplier:
- Parts Unlimited
- Color:
- Gold