| Specification | Value |
|---|---|
| Features | For SJ Carburetors / Thread pitch M5 x 0.75 |
| Head Length | 4.00 mm |
| Length | 0.35" / 9.00 mm / 9,00 mm (0,35") |
| Material | Brass |
| Thread Length | 5.00 mm |
| Base Color | Gold |
| Riding Style | Street / ATV / Adventure Touring / Dual-Sport / Snow / Off-Road / UTV |
| Type | Main |
| Units | 4 Pack |
| Head Type | Slotted |
| Jet Size | 125 |
| Product Name | Jet |
| Color/Finish | Gold |
| Head Diameter | 8.00 mm |
| Model | A-Bax Precision |
- Brass carburetor jets are high-precision and flow-calibrated for extremely accurate fuel flow rate
- Sold to dealer as 4-pack; sold to customer as each
- High-quality replacements; NOT original Mikuni jets
- Supplier:
- Parts Unlimited
- Color:
- Gold