| Specification | Value |
|---|---|
| Jet Tip Diameter | 2.50 mm |
| Length | 27.80 mm / 1.09" / 27,80 mm (1,09") |
| Product Name | Jet |
| Riding Style | Adventure Touring / Dual-Sport / UTV / ATV / Off-Road / Street |
| Model | Mikuni / N224.103 Series |
| Color/Finish | Gold |
| Head Diameter | 5.00 mm / 5,00 mm (0,20") / 0.20" |
| Material | Brass |
| Units | 4 Pack |
| Jet Size | 12.5 |
| Base Color | Gold |
| Type | Pilot |
- Brass carburetor jets are high-precision and flow-calibrated for extremely accurate fuel flow rate
- Fit early-style TMS/TMX, TMX36, TMX38 and BSR CV carburetors
- High-quality replacements; NOT original Mikuni jets
- Supplier:
- Parts Unlimited
- Color:
- Gold