| Specification | Value |
|---|---|
| Length | 0.53" / 13.50 mm / 13,50 mm (0,53") |
| Material | Brass |
| Model | Mikuni / VM22/210 Series |
| Riding Style | ATV / Adventure Touring / Dual-Sport / Street / Snow / UTV / Off-Road |
| Base Color | Gold |
| Type | Pilot |
| Units | 4 Pack |
| Jet Tip Diameter | 3.00 mm |
| Color/Finish | Gold |
| Head Diameter | 4.80 mm |
| Jet Size | 60 |
| Product Name | Jet |
- Brass carburetor jets are high-precision and flow-calibrated for extremely accurate fuel flow rate
- Sold to dealers in 4-packs; sold to consumers as each
- High-quality replacements; NOT original Mikuni jets
- Fit all VM, TM and TMS/TMX carburetors
- Color:
- Gold