| Specification | Value |
|---|---|
| Base Color | Gold |
| Jet Size | 42.5 |
| Type | Pilot |
| Model | CV / N151.067 Series / Mikuni |
| Riding Style | UTV / ATV / Street / Adventure Touring / Dual-Sport / Off-Road |
| Length | 0.55" / 14,00 mm (0,55") / 14.00 mm |
| Color/Finish | Gold |
| Head Diameter | 4.80 mm |
| Product Name | Jet |
| Jet Tip Diameter | 3.50 mm |
| Material | Brass |
| Units | 4 Pack |
- Brass carburetor jets are high-precision and flow-calibrated for extremely accurate fuel flow rate
- High-quality replacements; NOT original Mikuni jets
- Fits late-model OEM BS CV carburetors
- Supplier:
- Parts Unlimited
- Color:
- Gold