| Specification | Value |
|---|---|
| Riding Style | ATV / Adventure Touring / Dual-Sport / UTV / Off-Road / Street |
| Head Diameter | 4.00 mm / 4,00 mm (0,16") / 0.16" |
| Length | 14,00 mm (0,55") / 14.00 mm / 0.55" |
| Product Name | Jet |
| Model | Mikuni / BS30/96 Series |
| Color/Finish | Gold |
| Units | 4 Pack |
| Material | Brass |
| Base Color | Gold |
| Jet Size | 42.5 |
| Jet Tip Diameter | 3.50 mm |
| Type | Pilot |
- Brass carburetor jets are high-precision and flow-calibrated for extremely accurate fuel flow rate
- For Kawasaki, Suzuki and Yamaha OEM BS CV carburetors
- High-quality replacements; NOT original Mikuni jets
- Color:
- Gold