| Specification | Value |
|---|---|
| Length | 14,00 mm (0,55") / 0.55" / 14.00 mm |
| Product Name | Jet |
| Color/Finish | Gold |
| Riding Style | Off-Road / ATV / Adventure Touring / Dual-Sport / Street / UTV |
| Units | 4 Pack |
| Base Color | Gold |
| Type | Pilot |
| Jet Tip Diameter | 3.50 mm |
| Model | Mikuni / CV / N151.067 Series |
| Head Diameter | 4.80 mm |
| Jet Size | 55 |
| Material | Brass |
- Brass carburetor jets are high-precision and flow-calibrated for extremely accurate fuel flow rate
- High-quality replacements; NOT original Mikuni jets
- Fits late-model OEM BS CV carburetors
- Supplier:
- Parts Unlimited
- Color:
- Gold