| Specification | Value |
|---|---|
| Type/Bend | Beach Bar |
| Width | 36" |
| Finish | Chrome |
| End Rise | 4-3/4" |
| Base Color | Silver |
| Riding Style | Street |
| Height | 4-3/4" |
| Material | Steel |
| Product Name | Handlebar |
| Pullback/Sweep | 15-1/2" |
| Color/Finish | Chrome |
| Units | Each |
| Center Width | 9" |
| Clamping Diameter | 1" |
| Controls Diameter | 1" |
| Features | Knurled Center |
| Rise | 4-3/4" |
| Handlebar Diameter | 1" |
| Style | Dimpled |
- Wide tiller beach bar provides stylish leverage
- Made from high-strength carbon steel with a brilliant chrome finish
- Verify handlebar dimensions before ordering
- Supplier:
- Parts Unlimited
- Color:
- Silver