| Specification | Value |
|---|---|
| Center Width | 5" |
| Base Color | Black |
| Pullback/Sweep | 6-3/4" |
| Style | Dimpled |
| Handlebar Diameter | 1" |
| Riding Style | Street |
| Type/Bend | T-Bar |
| Material | Steel |
| Product Name | Handlebar |
| Width | 24" |
| Color/Finish | Black / Gloss |
| End Rise | 4" |
| Units | Each |
| Finish | Gloss |
- Made from high-strength carbon steel
- Verify handlebar dimensions before ordering
- Will not accept H-D OEM heated grips
- Supplier:
- Parts Unlimited
- Color:
- Black