| Specification | Value |
|---|---|
| Finish | Chrome |
| Riding Style | Street |
| Base Color | Silver |
| Rise | 4-3/4" |
| Width | 36" |
| Color/Finish | Chrome |
| Controls Diameter | 7/8" |
| Handlebar Diameter | 7/8" |
| Product Name | Handlebar |
| Units | Each |
| Features | Smooth, Unknurled |
| Pullback/Sweep | 15-1/2" |
| Center Width | 9" |
| Material | Steel |
| Clamping Diameter | 7/8" |
| End Rise | 4-3/4" |
| Type/Bend | Beach Bar |
- Wide beach cruiser handlebars
- Verify measurements before ordering
- Supplier:
- Parts Unlimited
- Color:
- Silver