| Specification | Value |
|---|---|
| Units | Each |
| Rise | 4-1/2" |
| Style | Universal |
| Width | 31-3/4" |
| Base Color | Silver |
| Clamping Diameter | 7/8" |
| Type/Bend | Scrambler |
| Controls Diameter | 7/8" |
| Handlebar Diameter | 7/8" |
| Product Name | Handlebar |
| Center Width | 5-1/4" |
| Material | Steel |
| Finish | Chrome |
| Color/Finish | Chrome |
| End Rise | 4-1/2" |
| Height | 4-1/2" |
| Pullback/Sweep | 5-3/4" |
| Features | Smooth, Unknurled |
| Riding Style | Street |
- Popular flat track and scrambles racing bends
- Great for racing or street trackers
- Verify measurements before ordering
- Supplier:
- Parts Unlimited
- Color:
- Silver