| Specification | Value |
|---|---|
| Pullback | 0" / 0 mm / 0 mm (0") |
| Material | Aluminum |
| Riding Style | Street |
| Product Name | Mount |
| Units | Kit |
| Finish | Polished |
| Clamping Diameter | 7/8" |
| Color/Finish | Polished |
| Type | Riser |
| Style | Straight |
| Base Color | Silver |
| Rise | 1" |
- Allows the rider to easily tune height of handlebars
- Can raise the height of the handlebar in 5 mm increments with a maximum height increase of 25 mm
- Supplier:
- Parts Unlimited
- Color:
- Silver