| Specification | Value |
|---|---|
| Features | Smooth, Unknurled |
| Product Name | Handlebar |
| Base Color | Silver |
| Color/Finish | Chrome |
| Handlebar Diameter | 7/8" |
| Material | Steel |
| Width | 24" |
| Center Width | 6" |
| Riding Style | Street |
| End Rise | -3-3/16 |
| Type/Bend | Junior Club |
| Finish | Chrome |
| Pullback/Sweep | 0" |
| Units | Each |
- Classic club handlebars for use with 1" handlebar controls
- Supplier:
- Parts Unlimited
- Color:
- Silver