| Specification | Value |
|---|---|
| Bulb Type | LED |
| Shape | Maltese |
| Units | Pair |
| LED/Light Color | Amber |
| Mounting Position | Front / Rear |
| Filament/Function | Dual |
| Housing/Stem Color | Chrome |
| Length | 3-1/2" |
| Lens Color | Amber / Clear |
| Riding Style | Street |
| Product Name | Marker Light |
| Volts | 12 V |
| Width | 1-1/2" |
- Great-looking die-cast with high-luster chrome body
- Lighting from high-output, dual-function amber LED
- Includes both clear and amber lenses
- Not DOT compliant.
- Supplier:
- Parts Unlimited
- Color:
- Amber