| Specification | Value |
|---|---|
| Mirror Head Width | 6-1/4" |
| Mirror Style | "Big One" / Cruiser |
| Stem Style | Curved / Standard |
| Units | Pair |
| Diameter - Thread Size | M10 x 1,25 / M10 x 1,25 (Left Hand) |
| Mirror Head Shape | Rectangle |
| Mounting Position | Left / Right |
| Color/Finish | Chrome / Silver |
| Mounting Style | Screw-In |
| Mirror Curvature | Flat |
| Stem Length | 6.00" |
| Type | Side View |
| Mounting Location | Handlebar |
| Product Name | Mirror |
| Mirror Head Height | 4-1/4" |
| Riding Style | Street |
- 10 mm threaded base for broad applications
- Large sized mirror to increase rear view
- Supplier:
- Parts Unlimited
- Color:
- Chrome