| Specification | Value |
|---|---|
| Mounting Location | Handlebar |
| Product Name | Mirror |
| Mirror Head Shape | Rectangle |
| Mounting Position | Left / Right |
| Units | Each |
| Diameter - Thread Size | M10 x 1.25 |
| Material | Aluminum |
| Riding Style | Street |
| Stem Length | 5" |
| Color/Finish | Chrome / Silver |
| Type | Side View |
| Mounting Style | Screw-In |
| Mirror Head Height | 3" |
| Mirror Head Width | 5-1/2" |
| Mirror Style | Cruiser |
- Classic looking mirrors made from stamped steel
- 10 mm threaded base for broad applications
- Supplier:
- Parts Unlimited
- Color:
- Chrome