| Specification | Value |
|---|---|
| Color/Finish | Chrome / Silver |
| Mounting Style | Screw-In |
| Riding Style | Street |
| Mirror Head Width | 4-3/4" |
| Mounting Position | Right / Left |
| Product Name | Mirror |
| Mirror Curvature | Flat |
| Diameter - Thread Size | M10 x 1.25 |
| Stem Length | 9" |
| Stem Style | Long |
| Material | Aluminum |
| Mirror Style | Die-Cast |
| Units | Each |
| Mounting Location | Handlebar |
| Mirror Head Height | 3-1/4" |
| Mirror Head Shape | Rectangle |
| Style | Suzuki Scrolled |
| Type | Side View |
- Chrome die cast construction with custom scrolling on mirror