| Specification | Value |
|---|---|
| Color/Finish | Silver / Chrome |
| Mounting Position | Right |
| Stem Length | 9" |
| Mirror Curvature | Flat |
| Mirror Style | Die-Cast |
| Mounting Location | Handlebar |
| Product Name | Mirror |
| Diameter - Thread Size | M10 x 1.25 (Left Hand) |
| Mirror Head Shape | Rectangle |
| Style | Yamaha Scrolled |
| Mounting Style | Screw-In |
| Material | Aluminum |
| Mirror Head Width | 5" |
| Riding Style | Street |
| Units | Each |
| Mirror Head Height | 4" |
| Stem Style | Long |
| Type | Side View |
- Chrome die cast construction with custom scrolling on mirror