| Specification | Value |
|---|---|
| Mirror Curvature | Flat |
| Mounting Location | Handlebar |
| Mounting Style | Screw-In |
| Stem Length | 7" |
| Color/Finish | Matte / Black |
| Type | Side View |
| Units | Pair |
| Mirror Head Height | 3-3/8" |
| Mirror Head Shape | Rectangle |
| Mounting Position | Left / Right |
| Mirror Style | GP Deluxe |
| Riding Style | Street / Adventure Touring / Dual-Sport |
| Material | Aluminum |
| Mirror Head Width | 5-1/8" |
| Product Name | Mirror |
| Diameter - Thread Size | M10 x 1.25 |
- For use with Yamaha models only
- 10 mm thread mounting
- Supplier:
- Parts Unlimited