| Specification | Value |
|---|---|
| Mounting Style | Screw-In |
| Riding Style | Street |
| Color/Finish | Silver / Chrome |
| Diameter - Thread Size | M10 x 1.25 |
| Product Name | Mirror |
| Mounting Location | Handlebar |
| Mirror Head Shape | Oval |
| Mounting Position | Left / Right |
| Features | Not For Yamaha Right Side |
| Stem Style | Short |
| Type | Side View |
| Units | Each |
| Mirror Head Height | 3" |
| Material | Aluminum |
| Mirror Head Width | 5" |
| Mirror Style | 'Lil' Cruiser |
| Stem Length | 4-1/2" |
- Great-looking, short-stemmed, chrome-plated mirrors designed with cruisers in mind
- Color:
- Silver