| Specification | Value |
|---|---|
| Mounting Location | Handlebar |
| Color/Finish | Black / Matte |
| Mirror Curvature | Convex |
| Mirror Head Shape | Rectangle |
| Mirror Style | Mark II |
| Mounting Position | Right |
| Units | Each |
| Diameter - Thread Size | 1.25 / M10 x 1.25 |
| Material | Aluminum |
| Mirror Head Width | 5" |
| Riding Style | Street |
| Mirror Head Height | 3-1/2" |
| Mounting Style | Screw-In |
| Product Name | Mirror |
| Stem Length | 5" |
| Type | Side View |
- 10 mm screw in mounting
- Universal
- Supplier:
- Parts Unlimited