| Specification | Value |
|---|---|
| Mounting Style | Screw-In |
| Riding Style | Street / Adventure Touring / Dual-Sport |
| Mirror Head Shape | Rectangle |
| Mirror Head Width | 5-1/4" |
| Type | Side View |
| Mirror Curvature | Flat |
| Product Name | Mirror |
| Diameter - Thread Size | M10 x 1.25 |
| Units | Pair |
| Color/Finish | Black / Powder-Coated |
| Mounting Location | Handlebar |
| Mounting Position | Left / Right |
| Stem Length | 5" |
| Material | Aluminum |
| Mirror Style | Roadhawk |
| Mirror Head Height | 3-1/4" |
- Black finish with protective rubber boot over adjuster
- 10mm mounting
- Supplier:
- Parts Unlimited