| Specification | Value |
|---|---|
| Mirror Curvature | Flat |
| Mirror Head Shape | Cat Eye |
| Product Name | Mirror |
| Mirror Head Height | 3-1/2" |
| Mounting Style | Screw-In |
| Color/Finish | Black / Matte |
| Stem Length | 3" |
| Mounting Location | Fairing |
| Type | Side View |
| Mirror Head Width | 6-1/8" |
| Mounting Position | Right |
| Units | Each |
| Material | Aluminum |
| Riding Style | Street |
- Replicate OEM fit and finish
- Install the same as OEM
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 1998-2003 | Kawasaki | ZX900 Ninja ZX-9R |
| 1998-2002 | Kawasaki | ZX600 Ninja ZX-6R |
- Color:
- Black