| Specification | Value |
|---|---|
| Mirror Curvature | Flat |
| Mounting Position | Right |
| Product Name | Mirror |
| Material | Aluminum |
| Mirror Head Shape | Cat Eye |
| Mirror Head Width | 6-1/4" |
| Riding Style | Street |
| Color/Finish | Black / Matte |
| Mounting Style | Screw-In |
| Stem Length | 3-5/8" |
| Mirror Head Height | 3.93" |
| Mounting Location | Fairing |
| Type | Side View |
| Units | Each |
- Replicate OEM fit and finish
- Install the same as OEM
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 1998-2005 | Honda | VTR1000 Super Hawk |
- Color:
- Black