| Specification | Value |
|---|---|
| Mirror Head Height | 2" |
| Mounting Style | Screw-In |
| Mounting Location | Handlebar |
| Riding Style | Street |
| Style | Universal |
| Units | Each |
| Material | Steel |
| Mirror Head Shape | Rectangle |
| Mounting Position | Left / Right |
| Color/Finish | Silver / Chrome |
| Mirror Head Width | 4-1/2" |
| Stem Length | 5" |
| Stem Style | Standard |
| Type | Side View |
| Mirror Style | Classic |
| Product Name | Mirror |
- Mirror is fully adjustable
- Die-Cast
- In order to be mounted on metric motorcycles part# DS-302020 or 0641-0109 must be used.
- Supplier:
- Parts Unlimited