| Specification | Value |
|---|---|
| Mounting Style | Screw-In |
| Material | Aluminum |
| Stem Length | 4-1/2" |
| Color/Finish | Black / Matte |
| Mirror Head Height | 3.66" |
| Mounting Location | Fairing |
| Mounting Position | Left |
| Mirror Curvature | Flat |
| Product Name | Mirror |
| Mirror Head Width | 6" |
| Riding Style | Street |
| Units | Each |
| Mirror Head Shape | Oval |
| Type | Side View |
- Replicate OEM fit and finish
- Install the same as OEM
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2006-2010 | BMW | F800S |
| 2006-2012 | BMW | F800ST |
- Supplier:
- Parts Unlimited
- Color:
- Black