| Specification | Value |
|---|---|
| Mirror Head Shape | Oval |
| Product Name | Mirror |
| Stem Length | 9-5/8" |
| Type | Side View |
| Color/Finish | Black / Matte |
| Material | Aluminum |
| Riding Style | Street |
| Mounting Position | Left |
| Units | Each |
| Mirror Curvature | Flat |
| Mirror Head Height | 3-3/4" |
| Mirror Head Width | 6" |
| Mounting Location | Fairing |
| Mounting Style | Screw-In |
- Replicate OEM fit and finish
- Install the same as OEM
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 1999-2002 | Suzuki | SV650S |
- Color:
- Black