| Specification | Value |
|---|---|
| Mirror Head Height | 3" |
| Riding Style | Street |
| Mirror Head Width | 5" |
| Mirror Style | Plain Face |
| Color/Finish | Chrome / Silver |
| Mirror Head Shape | Rectangle |
| Units | Each |
| Type | Side View |
| Mounting Style | Bolt-On |
| Stem Style | Short |
| Stem Length | 4" |
| Product Name | Mirror |
| Material | Steel |
| Mounting Location | Handlebar |
| Mounting Position | Left |
- Features chrome-plated die-cast head with chrome steel stem
- Styled for custom motorcycles
- In order to mount on metric motorcycles, part# DS-302020 or 0641-0109 must be used.
- Supplier:
- Parts Unlimited
- Color:
- Chrome