| Specification | Value |
|---|---|
| Material | Aluminum |
| Mounting Position | Right |
| Riding Style | Street / Adventure Touring / Dual-Sport |
| Stem Length | 4" |
| Type | Side View |
| Units | Each |
| Color/Finish | Matte / Black |
| Mounting Style | Screw-In |
| Mirror Curvature | Flat |
| Mirror Head Shape | Polygon |
| Mounting Location | Fairing |
| Mirror Head Height | 3.34" |
| Mirror Head Width | 6" |
| Product Name | Mirror |
- Replicate OEM fit and finish
- Install the same as OEM
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2011-2016 | Honda | CB1000R |
- Color:
- Matte