| Specification | Value |
|---|---|
| Color/Finish | Chrome / Silver |
| Mirror Head Height | 2" |
| Mounting Diameter | 7/8" |
| Mounting Location | Handlebar |
| Style | Universal |
| Mounting Style | Clamp-On |
| Riding Style | Street |
| Units | Each |
| Material | Steel |
| Mounting Position | Left / Right |
| Mirror Curvature | Flat |
| Mirror Head Width | 4-1/2" |
| Mirror Head Shape | Rectangle |
| Stem Length | 5" |
| Type | Side View |
| Product Name | Mirror |
- Clamp on left or right side of handlebar