| Specification | Value |
|---|---|
| Material | Aluminum |
| Mounting Style | Screw-In |
| Stem Length | 2-3/4" |
| Color/Finish | Black / Matte |
| Mirror Head Width | 5.12" |
| Riding Style | Street |
| Type | Side View |
| Mirror Head Shape | Rectangle |
| Mounting Location | Fairing |
| Mounting Position | Left |
| Units | Each |
| Mirror Head Height | 4.33" |
| Mirror Curvature | Flat |
| Product Name | Mirror |
- Replicate OEM fit and finish
- Install the same as OEM
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 1983-1984 | Kawasaki | ZX 1100A Ninja GPZ |
| 1983-1985 | Kawasaki | ZX750 GPZ |
- Supplier:
- Parts Unlimited