| Specification | Value |
|---|---|
| Mirror Head Shape | Rectangle |
| Mounting Location | Fairing |
| Mounting Position | Left |
| Units | Each |
| Color/Finish | Black / Matte |
| Riding Style | Street |
| Mirror Curvature | Flat |
| Material | Aluminum |
| Product Name | Mirror |
| Stem Length | 3" |
| Mirror Head Height | 3-1/2" |
| Mirror Head Width | 5-1/4" |
| Mounting Style | Screw-In |
| Type | Side View |
- Replicate OEM fit and finish
- Install the same as OEM
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 1989, 1990, 1992, 1994, 1995 | Kawasaki | ZX750 Ninja ZX-7 |
| 1991, 1993 | Kawasaki | ZX-7 Ninja |
| 1994, 1995, 1996, 1997, 1998, 2001, 2002 | Kawasaki | ZX750 Ninja ZX-7R |
| 1999-2000 | Kawasaki | ZX-7 R Ninja |
| 1994-1997 | Kawasaki | EX500D Ninja 500 |
| 1995-1997 | Kawasaki | ZX600 Ninja ZX-6R |
| 1996 | Kawasaki | ZX750 Ninja ZX-7RR |